Duszpasterstwa

Powitanie

Zmarł ks. Dariusz Drozd

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

W niedzielę 9 września 2018 r. w 48 roku życia i w 21 roku kapłaństwa zmarł śp. ks. Dariusz Drozd.
Od 10.04.2018 r. pełnił posługę wikariusza w naszej Katedrze.

Eksporta w środę, 12 września, o godz. 15.00 w Katedrze Rzeszowskiej.
Pogrzeb w czwartek, 13 września, o godz. 14.00 w parafii św. Michała Archanioła w Ropczycach Witkowicach.

Ks. Dariusz Drozd pełnił posługę misyjną w Gwatemali w latach 2007-2018.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Diecezjalne Dni Młodych 2018 - Katedra Rzeszowska

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Z KATEDRY DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

Program:

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku Rzeszów/Jasionkaodlot do Tel Awiwu ; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Przejazd do hotelu w Betlejem –zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu;  przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie; śniadanie godz. 6.30;  wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru;  wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa;  przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg. 

8 dzień; śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot  i przylot na lotnisko Rzeszów/Jasionka, zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 zł + 555 $

  + 130 $ na bilety wstępu płatne przewodnikowi w Ziemi Świętej

 

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota/przewodnika z systemem Tour Guide  – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św.Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

UWAGA!  Uczestnik musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki.


ZAPISY: 

Ks. Julian Wybraniec
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel.889 345 660
 

Pielgrzymka na Jasną Górę

Koncert organowy - recital dyplomowy

Zdjęcie użytkownika Katedra Rzeszowska.

W poniedziałek 18 czerwca o godz. 19.00 w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się recital dyplomowy studentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego klasy organów. Zagrają: Michał Dziki oraz Hubert Hadro - studenci dra Tomasza Zająca. W programie znajdzie się bardzo ciekawy utwór W. Volckmar - Festintrade d-moll op.76 - na cztery ręce i cztery nogi

Program:
1. D. Buxtehude Preludium, fuga i Ciaconna C-dur BuxWV 137
2. J. S. Bach Preludium chorałowe" Ich ruf' zu Dir, Herr Jesu Christ"
3. J. S. Bach Preludium i fuga a-moll BWV 543
4. F. Mendelssohn-Bartholdy - III Sonata A-dur
5. A. Guilmant- Sortie d-moll
6. M. Surzyński - Improwizacje nt. "Święty Boże"
7. W. Volckmar Festintrade d-moll op.76 (utwór na cztery ręce i cztery nogi)
8. Ch. M. Widor Toccata z V Symfonii op. 42 nr 1

Serdecznie zapraszamy!

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 22.09.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.