Duszpasterstwa

Duszpasterstwo Trzeźwościowe

Duszpasterstwo Trzeźwościowe

Apostolat Trzeźwości im. Św. Maksymiliana Kolbego
Grupa istnieje od 10 lat i liczy 13 członków.


1. Koło ma charakter modlitewny.

Spotkania modlitewno-formacyjne odbywaja się w każdą pierwszą środę miesiąca Uczestnicy zbierają się pół godziny przed wieczorną Mszą św. aby odmówić Różaniec w intencjach trzeźwościowych. W tych samych intencjach biorą udział we Mszy św. W każdą niedzielę członkowie koła prowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed dopołudniowymi Mszami św.

W III niedzielę czerwca, każdego roku, Apostolat Trzeźwości organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę, połączoną z czuwaniem nocnym w intencjach trzeźwościowych. W Białą Niedzielę (I niedziela po Wielkanocy), organizuje pielgrzymkę do grobu bł. Siostry Faustyny, aby sprawy trzeźwości powierzyć Miłosierdziu Bożemu. W czasie nabożeństw fatimskich członkowie Koła prowadzą przez godzinę adorację wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy pijaństwa. W okresie Wielkiego Postu uczestnicy Apostolatu swoim indywidualnym postem wspierają uzależnionych w ich postanowieniach.

2. Działalność koła opiera się na wspólnocie parafialnej.

W spotkaniach Apostołatu uczestniczy z ramienia parafii ksiądz, który jest odpowiedzialny za sprawy formacyjne. Obecnie jest nim ks. Michał Rurak.

Działalność koła jest ściśle włączona w życie parafii i ukierunkowana głównie na pomoc jej mieszkańcom. Wszelkie inicjatywy (pielgrzymki, spotkania, adoracje, nabożeństwa) są ogłaszane, a do włączania się w nie zapraszani są wszyscy, których problem nałogów dotyczy osobiście oraz ci, którzy chcą włączyć się w dzieło pomocy bliźnim.

Modlitewną pomocą apostolat obejmuje zarówno samych uzależnionych różnymi nałogami (alkohol, papierosy, narkotyki), ich rodziny i otoczenie, gorszone przez uzależnionego. Prowadzi się modlitwy o nawrócenie dla handlujących w/w używkami oraz nabożeństwa wynagradzające za ich działalność i wszelkie grzechy wynikające z uzależnień.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.