Duszpasterstwa

Duszpasterstwo Apostolatu Cudownego Medalika

Duszpasterstwo Apostolatu Cudownego Medalika

Apostolat Maryjny Cudownego Medalika

Apostolat Maryjny w parafii katedralnej jest grupą duszpasterską o charakterze formacyjno - modlitewno - apostolskim, do której przynależy kilkanaście osób.

Spotkania formacyjne - zgłębianie mariologii, uczenie zdrowej pobożności maryjnej w oparciu o nauczanie Kościoła - odbywają się z reguły w pierwsze soboty każdego miesiąca po wieczornej Mszy św. Apostolat prowadzi wielkie dzieło modlitwy różańcowej przed słynącym łaskami wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej:

  • w I soboty miesiąca w intencji parafii - omadlając ważne problemy (np.trzeźwość) i mające się odbyć wydarzenia (np. rekolekcje, misje, Kongres Ojców),
  • włącza się w ogólnopolską modlitwę Apostolatu (np. raz w roku całodobowe czuwanie w intencji Ojczyzny i Ojca Świętego).

Ze szczególnym zaangażowaniem Apostolat włącza się w propagowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego odbywa się triduum modlitw - adoracja, Msza św. , rozważania tematyczne, rozprowadzanie odpowiednich materiałów - o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie, a w samą uroczystość następuje przyjęcie do Ruchu Duchowej Adopcji. W roku 1999 Duchową Adopcję w naszej parafii podjęło 100 osób (w ciągu ostatnich czterech lat łącznie ponad 500). Nadto członkowie Apostolatu włączają się w działalność innych grup duszpasterskich (Koło Misyjne, Apostolat Trzeźwości, Komisja Charytatywna). Animatorką grupy jest pani Anna Rybka. Opiekunem Grupy jest ks. Krzysztof Szopa

Do Was, więc, Umiłowani Bracia Kapłani, do Was, Dziatwo mała i droga Młodzieży, do Was utrudzone Matki i upracowani Ojcowie, do Was, prości i uczeni, zwracam się z gorącym wezwaniem: weźmy Rózaniec do ręki.
/Kard. Stefan Wyszyński/

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.