Duszpasterstwa

Wspólnota Wiara i Światło

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Wiara i Światło”

Działająca przy naszej parafii wspólnota „Wiara i Światło” w zeszłym roku obchodziła 25 lecie swojej działalności. Jest to międzynarodowy ruch powstały z wiary, że każda z osób upośledzonych umysłowo jest w pełni osobą, z wszystkimi prawami istoty ludzkiej: przede wszystkim z prawem bycia kochaną, uznawaną i poważaną ze względu na samą siebie i w wyborach, które podejmuje.

Wspólnota ta daje niezbędne oparcie rodzinom w ich trudnościach, pomaga im w lepszym rozpoznaniu wewnętrznego piękna ich dziecka i odkryciu, że ono może być dla nich źródłem życia i jedności. W naszej parafii grupa ta skupia przy sobie około 20 rodzin z terenu całego Rzeszowa, oraz wielu młodych przyjaciół, którzy odkrywają drogę do nawiązania przyjaźni z osobą upośledzoną umysłowo.

Czytaj więcej...

Wspólnota Wiara i Światło

Wspólnota Wiara i światło o nazwie "Sarenki"

Istnieje od 12 lat i liczy aktualnie 40 osób. Tworzą ją dzieci zranione w swej inteligencji, ich rodzice oraz wolontariusze - studenci rzeszowskich uczelni, młodzież z parafii, którzy sprawują opiekę nad dziećmi. Funkcję odpowiedzialnego za wspólnotę pełni Jacek Ziobro. Duchowym opiekunem jest ks. Krzysztof Wilczkiewicz.

Formy działania:

  • spotkania odbywają się raz w miesiącu o godz. 13.30, na które składają się: Msza św. oraz spotkanie formacyjno - integracyjne w Domu Katechetycznym, gdzie przeżywa się doświadczenie wspólnoty poprzez wspólną modlitwę, świętowanie, zabawy, przebywanie razem w duchu wzajemnej życzliwości i solidarności;
  • spotkania okazjonalne - opłatek, święcone;
  • stała katecheza dzieci i formacja rodziców;
  • rekolekcje okresowe (Adwent i Wielki Post);
  • pielgrzymki do sanktuariów maryjnych i wycieczki;
  • obozy wakacyjne;
  • spotkania z innymi wspólnotami (np. z Łańcuta);
  • różne uroczystości - np. I Komunia członków wspólnoty.

Wspólnota jest otwarta na nowych członków z terenu parafii, Rzeszowa i najbliższej okolicy. Zapraszamy też do współpracy nowych wolontariuszy, zwłaszcza studentów.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.