Duszpasterstwa

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Wiara i Światło”

Drukuj
Utworzono: niedziela, 12, luty 2012 Autor: Administrator

Działająca przy naszej parafii wspólnota „Wiara i Światło” w zeszłym roku obchodziła 25 lecie swojej działalności. Jest to międzynarodowy ruch powstały z wiary, że każda z osób upośledzonych umysłowo jest w pełni osobą, z wszystkimi prawami istoty ludzkiej: przede wszystkim z prawem bycia kochaną, uznawaną i poważaną ze względu na samą siebie i w wyborach, które podejmuje.

Wspólnota ta daje niezbędne oparcie rodzinom w ich trudnościach, pomaga im w lepszym rozpoznaniu wewnętrznego piękna ich dziecka i odkryciu, że ono może być dla nich źródłem życia i jedności. W naszej parafii grupa ta skupia przy sobie około 20 rodzin z terenu całego Rzeszowa, oraz wielu młodych przyjaciół, którzy odkrywają drogę do nawiązania przyjaźni z osobą upośledzoną umysłowo.

Stowarzyszenie spotyka się raz w miesiącu, gdzie radość ze wspólnego przebywania ze sobą rozpoczyna odprawiana Msza św. ze specjalną dla dzieci homilią, jako niezwykły dar jedności z Bogiem. Bezpośrednio po Eucharystii jest kontynuacja niedzielnego świętowania, poprzez wspólne, przy zastawionym stole rozmowy, zabawy i poznawanie swoich spraw.

Poza regularnymi zebraniami, Stowarzyszenie podejmuje szereg rozmaitych działań duszpasterskich takich jak: wakacyjne obozowiska będące  rekolekcjami prowadzonymi przez ks. opiekuna, jak również spotkania formacyjne i pielgrzymki, które są nie tylko czasem radości i ożywienia dla osób z umysłowym upośledzeniem  ale i czasem wytchnienia dla ich rodziców.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.