Duszpasterstwa

Domowy Kościół

Domowy Kościół

Znalezione obrazy dla zapytania domowy kościół

Domowy Kościół jest świeckim ruchem modlitewno-formacyjnym, będącym gałęzią Ruchu Światło-Życie, założonego przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W swoim charyzmacie Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na dążenie współmałżonków do bycia bliżej Boga i siebie poprzez takie elementy formacji jak:

  • modlitwa osobista,
  • modlitwa małżeńska,
  • modlitwa rodzinna,
  • czytanie i rozważanie Pisma Świętego,
  • dialog małżeński,
  • reguła życia,
  • uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych.

Poprzez wzajemne mobilizowanie się do pracy na sobą, systematyczną formację i pogłębianie relacji z Bogiem Domowy Kościół pomaga budować duchowość, miłość i jedność małżeńską, stwarzając tym samym jak najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Aby móc urzeczywistniać założenia Ruchu małżonkowie łączą się w kręgi składające się
z 4-7 małżeństw. W kręgu spotykamy się raz w miesiącu, aby sobie wzajemnie pomagać - tu „równi posługują równym”. W okresie letnim uczestniczymy w oazach rodzin lub w innych formach rekolekcyjnych.

Obecnie rejon I Domowego Kościoła w Rzeszowie obejmuje parafię katedralną, parafię Opatrzności Bożej oraz parafie Rzeszów-Biała, w Rzeszów-Zalesie i Tyczyn. Skupia małżonków w 13 stałych kręgach oraz w 2 kręgach pilotowanych.

Opiekę duchowa nad Domowym Kościołem w rejonie sprawuje moderator ks. Krzysztof Gołąbek, zaś posługę pary rejonowej pełnią Jadwiga i Stanisław Sopel.

Domowy Kościół to małżeńska droga do świętości.

Jeśli widzicie na tej drodze siebie - zapraszamy i prosimy o kontakt tel. 795 569 885.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.