Powitanie

Dziękujemy!

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej Katedry!

❤️Bardzo dziękujemy Wam za dar modlitwy w naszej intencji, za codziennie spotkania podczas transmisji Mszy Świętych i modlitwy różańcowej oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane do skarbony i przesyłane na konto parafialne.

Odpowiadając na liczne pytania o możliwość wsparcia naszej Parafii lub złożenia ofiary na kwiaty do Bożego grobu, jeśli ktoś ma takie życzenie, można to uczynić poprzez wpłatę na konto parafialne.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie
Al. Gen. Władysława Sikorskiego 21
35-304 Rzeszów
Nr konta: 33 1240 4751 1111 0000 5516 1671

Jeśli ktoś chciałby zamówić intencję mszalną, prosimy o kontakt telefoniczny (798 486 704).

Zapewniamy Was wszystkich o naszej pamięci i modlitwie w intencji dobrodziejów naszej Katedry.

I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków i sobót miesiąca, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, wyjaśniamy, że w związku z epidemią i wprowadzonymi restrykcjami, ciąg pierwszych piątków i sobót zostaje zawieszony na liczbie do tej pory odprawionych przez każdego z praktykujących to nabożeństwo. Zostanie on wznowiony i będzie mógł być kontynuowany po ustaniu siły wyższej, która go przerwała.
Zalecamy także celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek/sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać .

25.03.2020 r.

Od czwartku wznawiamy spowiedź w pilnych przypadkach w godzinach 10-12, 16-18 w Sali Papieskiej, wejście bocznymi drzwiami, pojedynczo, od strony katedralnego parkingu przy Parku Papieskim (po lewej stronie Katedry).

Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy dzwonić pod nr 798 486 704; 17 857 37 80 lub kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

24.03.2020 r.

Znalezione obrazy dla zapytania: ograniczenie przemieszczania się

W związku z Rozporządzeniem
Ministra Zdrowia z dn. 24.03.2020 r.
od 25.03.2020 r. w Katedrze
nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość św. Józefa 2020

19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do duchowej łączności dzięki transmisji internetowej (godz. 18.00 Msza Święta, godz. 20.30 Różaniec) oraz modlitwy za Kościół i świat.

BARDZO PROSIMY, ABY WE MSZACH ŚWIĘTYCH DO CZASU ZAKOŃCZENIA STANU EPIDEMICZNEGO UCZESTNICZYLI TYLKO WIERNI, KTÓRZY ZAMÓWILI INTENCJĘ MSZALNĄ WRAZ Z NAJBLIŻSZĄ RODZINĄ.

Zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia w kościele nie może być więcej niż 50 osób. Prosimy, aby wierni w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkowali się tym ograniczeniom.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.04.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.