CO Z POSTEM W WIGILIĘ I Z PASTERKĄ?

Drukuj
Utworzono: środa, 20, grudzień 2017 Autor: x.Julian W.

Pamiętajmy, że Pasterka jest Mszą z uroczystości Narodzenia Pańskiego (25 grudnia) i uczestnictwo w niej NIE JEST spełnieniem obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę.

Emocje wzbudza również kwestia postu w Wigilię. Nie jest to jednak sprawa regulowana przez przepisy kanoniczne – wynika z tradycji, a nie zaleceń Kościoła. Jeśli więc ktoś, tak jak nakazuje obyczaj, zdecyduje się tego dnia powstrzymywać od potraw mięsnych – może to czynić. Nigdy nie ma bowiem obowiązku spożywania wędlin i kiełbas. Jeśli natomiast ktoś uzna za stosowne zjedzenie niedzielnego obiadu z mięsem, nie złamie nakazu postu, gdyż tego dnia takiego nakazu po prostu nie ma.

Warto pamiętać, że kluczowym elementem Bożego Narodzenia jest odrodzenie duchowe. Dlatego też najważniejszym w przeżywaniu świąt jest odpowiednie przygotowanie serca, z sakramentem pokuty i pojednania na czele. Należy również czym prędzej zakończyć wszelkie konflikty i – chociaż to bardzo trudne – samemu wyciągnąć rękę na zgodę.

Marianne Stokes, Aniołowie zabawiający Dziecię, 1893

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.