Pielgrzymka do Meksyku

Drukuj
Utworzono: sobota, 23, marzec 2019 Autor: Admin3


Meksyk – z wizytą u Matki Bożej w Guadelupe

i wypoczynkiem w Acapulco – 13 dni

Polska – Mexico City – Guadelupe - Teotihuacán - Mexico City - Tepozotlán – Tula – Queretaro - Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla - Tenango del Aire – Texco – Acapulco - – Mexico City – Guadelupe – Polska.

Dzień 1 : Warszawa – Mexico City

Zbiórka na lotniku (przy grupie 55 osób – autokar na/ z lotnisko – koszt 120 zł/ osoba) - odprawa paszportowa. Lot do Mexico City. Przejazd do hotelu w centrum miasta – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

Dzień 2 : Guadalupe – Teotihuacán 

Śniadanie. Przejazd na górę Tepeyac gdzie znajduję się najświętsze miejsce w Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Wyjazd do Teotihuacán - Piramida Słońca i Księżyca oraz piramidy Quetzalcoátl i Questzalpapalotl Powrót do hotelu i obiadokolacja – nocleg.

Dzień 3: Mexico City 

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk wzniesionego w dawnej stolicy imperium Azteków: Palacio de Bellas Artes, Katedra oraz pałac rządowy, Bulwar Paseo de la Reforma zaczyna się w historycznym centrum miasta i ciągnie aż do malowniczego parku Chapultepec, Xochimilco zielona dzielnica Miasta Meksyk znana ze swoich “pływających ogrodów”. Płynie tu 180km kanałów, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 : Tepozotlán – Tula – Queretaro

Śniadanie. Przejazd na północ od stolicy do Tepozotlán i miejscowości Tula założonej w IX wieku przez Tolteków, która przez dekady była głównych centrum kulturalnym. Wyjazd do Queretaro jednego z najbogatszych miasteczek w Meksyku. Urocze centrum historyczne, jest najpiękniejsze na trasie niepodległości. Tuzin budynków historycznych świadczy o dużym znaczeniu miasta podczas dążenia do niepodległości Meksyku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 : Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla

Śniadanie. Zwiedzanie Puebla „miasta aniołów”, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy historyczne centrum, z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Katedrę oraz lokalny bazar. Przejazd do miasteczka Cholula, w którym jest największa na świecie piramida. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na kolonialne miasto. Gdy pogoda dopisuje w tle można dostrzec zaśnieżone szczyty wulkanów. Niewielkie miasteczka Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec, oddalone o 35 kilometrów od Cholula, zwane są klejnotami okolicy. W Tonanzintla rdzenni mieszkańcy mieli swój udział w tworzeniu lokalnego kościoła nadając wszystkim elementom spektakularny, unikalny wygląd. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 : Tenango del Aire – Texco

Śniadanie. Wyjazd wczesnym rankiem z miasta Puebla, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 : Texco – Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Taxco znanego z wyrobów ze srebra, białej zabudowy oraz barokowego kościoła znajdującego się na placu głównym. Kościół został ufundowany przez bardzo bogatego jubilera. Ciekawym widokiem jest także liczba taksówek i turystów przemierzających ciasne, malownicze uliczki. Jedź autostradą “El Sol” podążając znakami na Acapulco. Przejeżdżać będziesz przez przepiękny górzysty teren Sierra Madre. Po 3h dojedziesz do Chilpanzingo, stolicy stanu Guerrero. Stąd ciągle kieruj się znakami na Acapulco. Kilkukrotnie w ciągu dnia na klifie Quebrada ryzykuje życie kilku śmiałków, skacząc do wody z wysokości 35m. Moment skoku musi być dokładnie wykalkulowany, aby skaczący zanurkował przy najwyższym poziomie wody. Najbardziej niesamowite przedstawienia odbywają się wieczorami (około 21:30). Ostatni nurek skacze z pochodnią w całkowitej ciemności. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8/9 : Acapulco

Śniadanie. Czas wolny - odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive. Doskonałą opcją by odkryć zatokę Acapulco jest rejs statkiem. Podczas trwającego około 3h rejsu można zobaczyć hotele w Złotej Strefie, klif Quebrada oraz posiadłości gwiazd. Statek wypływa o godzinie 10:30 z portu. Nocleg.

Dzień 10/11 : Acapulco – Mexico City

Czas wolny - odpoczynek nad morzem, popołudniu przejazd do Mexico City. Wzdłuż autostrady prowadzącej z Acapulca do Miasta Meksyk rozpościera się zielony krajobraz zwany La Cima. Przy odrobinie szczęścia w bezchmurne dni można stąd zobaczyć wulkan Popocatepetl. Stare powiedzenie mówi, że jeśli go zobaczysz na pewno wrócisz jeszcze do Meksyku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12/13 : Guadalupe – Mexico City – Warszawa

Śniadanie. Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe, sanktuarium wybudowana zostało po tym jak dziewica objawiła się dziecku - Juanowi Diego. Każdego roku przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki (+1 dzień).

 

Cena: około 4500 pln+1260 USD

 

Origin

Destination

Departure

Arrival

Flight number

Warsaw, Frederic Chopin (WAW) - POLAND

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

13/01/2020 06:35

09:10 

AF1247

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Mexico, Juarez International (MEX) - MEXICO

13/01/2020 11:35

16:55 

AF178

Mexico, Juarez International (MEX) - MEXICO

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

24/01/2020

19:55

13:40 +1

AF179

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Warsaw, Frederic Chopin (WAW) - POLAND

25/01/2020

19:20

21:40 

AF1246

 

 Cena obliczona przy grupie min 17 osób.

CENA ZAWIERA:

- bilety lotnicze Warszawa – Paryż – Meksyk – Paryż – Warszawa;

- opłaty lotniskowe + bagaż podręczny i rejsowy;

- opłaty wizowe;

- Zakwaterowanie podczas zwiedzania to hotele 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju ze śniadaniem

- Zakwaterowanie podczas odpoczynku to hotel 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco

- Obiadokolacje

- Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią

- Transfer z i na lotnisko Mexico

- Transport wygodnym autokarem podczas całej pielgrzymki

- ubezpieczenie i opłata na TFG

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napoi do obiadokolacji

- opłaty serwisowej około 50 $ płatne w Meksyku

- transfer autokarem Rzeszów – Warszawa – Rzeszów (120 zł/os.)

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW

UWAGA! musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),

- odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki

- zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 Prosimy o:

a) podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

b) zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;

c) zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);

d) zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;

e) nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);

f) punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

 W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

– deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;

– nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

– zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru lub wsiadania;

– unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;

– pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;

– unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;

– pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);

– przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 28.09.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.