Siostry zakonne

Drukuj
Utworzono: niedziela, 22, styczeń 2012 Autor: Administrator

Na terenie parafii od 1980 r. istnieje dom zakonny Sióstr Felicjanek pw. Matki Bożej Róży Duchownej - prowincja przemyska. Aktualnie wspólnotę zakonną tworzą:

 

  • s. Maria Julitta - przełożona wspólnoty, katechetka 
  • s. Maria Assumpta - kancelaria parafialna
  • s. Maria Bogusława zakrystia
  • s. Maria Antonina - kuchnia

Przez modlitwę i pracę siostry jako duchowe córki bł. Matki Angeli Truszkowskiej pragną jak najlepiej realizować jej charyzmat przeniknięty duchem św. Franciszka z Asyżu. Dążą do coraz głębszego umiłowania Boga i spełniania celu Zgromadzenia, aby przez wszystko i od wszystkich Bóg był znany, kochany i wielbiony.

Oprócz tego w parafii pracują Siostry Serafitki. Siostry Serafitki to krótsza i bardziej popularna nazwa Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej. Ten piękny tytuł, wyraża  jednocześnie pewną duchową rzeczywistość i zobowiązuje każdą z sióstr do kształtowania w sobie takiej postawy serca, jaką miała Maryja. Błogosławiony O. Honorat Koźmiński, kapucyn i Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk dali początek Zgromadzeniu, które mimo prześladowań, szybko rozrosło się.  

W naszej parafii Katedralnej pracuje, prowadząc m. in. Przedszkole 30 sióstr Serafitek. 

Przełożoną prowincji jest s. Maria Amadeus Pacławska

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.