Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Pielgrzymka "Perły Adriatyku" - ostatnie 2 wolne miejsca (24.06-1.07.2023 r.)

Pielgrzymka "Perły Adriatyku" - ostatnie 2 wolne miejsca (24.06-1.07.2023 r.)

Termin: 24.06-1.07.2023 r. (sobota-sobota)

Transport: autokar (bez przejazdów nocnych)

Opieka duchowa: ks. Julian Wybraniec

Odwiedzimy m.in.: Medjugorie, Marija Bistrica, Trogir, Veprić, Podbro, Kriżevac, Mostar, Kravica, Dubrownik, Neum (plażowanie), Ludbreg.

Cena: 300 euro i 1200 zł (grupa min. 43 osoby) lub 300 euro i 1300 zł (grupa min. 37 osób) + 80 euro (opłata obligatoryjna gotówką u pilota)

Zgłoszenia i zapisy (imię, nazwisko, nr tel. i adres):

1. dzień (sobota) 24.06.2023: Marija Bistrica

Zbiórka o godzinie 05:00 i wyjazd do Chorwacji. Całodzienny przejazd – podczas przejazdu są przewidziane krótkie postoje. Po południu przyjazd do miejscowości Marija Bistrica – nawiedzenie największego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji. Msza Święta. Następnie zakwaterowanie w hotelu. Obiadkolacja i nocleg.

2. dzień (niedziela) 25.06.2023: Trogir, Veprić, Medjugorie

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Trogiru – zespół starego miasta, Katedra Św. Wawrzyńca z XII w., kościoły gotyckie, kaplica błogosławionego Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w Dalmacji. Po drodze Msza Święta w miejscowości Vepric, gdzie znajduje się chorwackie Sanktuarium Maryjne tzw. Bałkańskie Lourdes. Dalsza jazda w kierunku Medjugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie Obiadokolacja. Następnie dla chętnych udział w wieczornych modlitwach. Nocleg.

3. dzień (poniedziałek) 26.06.2023: Medjugorie, Podbro

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi nas po miejscach kultu. Wejście na Górę Kriżevac – droga krzyżowa. Msza Święta. Po południu przejazd autokarem na Podbro. Osobista modlitwa w miejscu pierwszych objawień.

4. dzień (wtorek) 27.06.2023: Kriżevac, Mostar, Kravica

Dla chętnych wejście na górę Kriżevac od godziny 4:30. Śniadanie o godzinie 9:00 dla wszystkich. Przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m. in.: Krzywy Most, Tara Kulesi, Stari Most, dzielnica turecka, Bazar Kujundžiluk, (dla chętnych wejście do meczetu za dodatkową opłatą). Po południu przejazd do Kravicy. Wypoczynek nad wodospadami, dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Czas wolny. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych modlitwach.

5. dzień (środa) 28.06.2023: Dubrownik, Neum

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Dubrownika – miasta nazywanego „Perłą Adriatyku” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza święta. Nastepnie Przejazd do Miejscowości Neum – nadmorskiego miejscowości w Bośni. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem. Oobiadokolacja i nocleg.

6. dzień (czwartek) 29.06.2023: Plażowanie

Po śniadaniu całodzienne plażowanie nad Morzem Adriatyckim. Dla chętnych Fish Piknik (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja. Nocleg.

7. dzień (piątek) 30.06.2023: Ludbreg

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Chorwację do miejscowości Ludbreg, nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8. dzień (sobota) 01.07.2023: Powrót

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w stronę Polski, na trasie są przewidziane krótkie postoje. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

Powrót na górę strony