Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA ADWENTU

01 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. We wtorek 3 grudnia o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się w styczniu 2020 roku do Guadalupe w Meksyku. Na spotkanie prosimy przynieść paszporty.
 4. We wtorek i w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII na Mszę Świętą i spotkanie wg harmonogramu poszczególnych grup.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII. W tym dniu odwiedzimy również chorych.
 8. W piątek 6 grudnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy dzieci z naszej parafii do Sali Papieskiej na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi w godzinach 16.30-18.00.
 9. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają Cudowny Medalik. Zapraszamy na ten uroczysty moment dzieci wraz z rodzicami. Msza Święta o godz. 12.00 będzie przeżywana jako Godzina Łaski.
 11. W niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
 12. Wspólnota Alfa zaprasza do udziału w adwentowej zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci. Nakrętki będzie można składać do pojemników za ławkami.
 13. Zachęcamy wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku jubileusz 25, 50 i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji czcigodnych Jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 29 grudnia o godz. 10.30.
 14. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dzisiaj na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Są do nabycia w Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem siostrom za całoroczną posługę w naszej Katedrze. Przestrzegamy przed oszustami oferującymi po domach zakup opłatków pod szyldem Parafii Katedralnej. W kancelarii są do nabycia także kartki świąteczne, lampiony adwentowe, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich.
 15. Z radością informujemy, że ks. Krzysztof Gołąbek – proboszcz naszej Katedry, został mianowany przez bpa Jana Wątrobę dziekanem dekanatu Rzeszów-Katedra. Serdecznie gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługi!
Powrót na górę strony