Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów na roraty, aby w znaku światła i oczekiwania dobrze przygotować się na powtórne przyjście Chrystusa. Zapraszamy szczególnie dzieci, dla których będą codziennie konkursy z nagrodami.
 2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych.
 3. We wtorek (30 listopada) obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. Osoby starsze i niedosłyszące chcące przystąpić do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.00 do dolnego kościoła. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.
 8. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i Różaniec. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 10. Na stoliku za ławkami są wyłożone pobłogosławione medaliki z wizerunkiem Niepokalanej Maryi, przygotowane przez Apostolat Maryjny. Można je zabrać dla siebie lub kogoś bliskiego.
 11. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Dzisiaj na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Są do nabycia w Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem siostrom za całoroczną posługę w naszej Katedrze. W kancelarii są do nabycia także kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 14. Małżeństwa zainteresowane przystąpieniem do wspólnoty Domowego Kościoła mogą uzyskać szczegółowe informacje o tej wspólnocie dzisiaj po każdej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym.
 15. 9 października 2021 r. papież Franciszek rozpoczął Synod Biskupów. Zadaniem wyznaczonym dla naszej parafii w ramach prac synodalnych jest odpowiedź na pytania dotyczące formacji narzeczonych, jak i małżeństw w kościele. Wszyscy chętni mogą włączyć się do udziału w tym wydarzeniu na dwa sposoby: albo poprzez rozmowę połączoną z wypełnieniem ankiety w kancelarii parafialnej w tygodniu lub w niedzielę, albo poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy narzeczonych oraz małżonków do czynnego udziału w pracach synodalnych.[LINK}
 16. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
Powrót na górę strony