Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na Roraty świec lub lampionów. Dla dzieci będą codziennie konkursy z nagrodami.
 2. Dzisiaj na pierwszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Są do nabycia w Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem siostrom za całoroczną posługę w naszej Katedrze. W kancelarii są do nabycia także kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 3. Na stoliku za ławkami są wyłożone pobłogosławione medaliki z wizerunkiem Niepokalanej Maryi, przygotowane przez Apostolat Maryjny. Można je zabrać dla siebie lub kogoś bliskiego.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz wpłacane na konto parafialne na cele inwestycyjne w parafii.
 5. Fundacja Życie i Rodzina zbiera podpisy pod projektem obywatelskim Aborcja to zabójstwo. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie życia dzieci nienarodzonych.
 6. W środę (30 listopada) obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. Także w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W I piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00. Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 11. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.
 12. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i Różaniec. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 13. Przyszła niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych Koło Misyjne będzie zbierać na ten cel ofiary do puszek.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 15. Rozpoczęły się zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i w gazetce parafialnej.
 16. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 17. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony