Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA ADWENTU

03 grudnia 2023

 1. Dziękujemy za ofiary do puszek na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach. Zebrano 4 924 zł. Bóg zapłać.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu niech będzie regularny udział w Mszach roratnich ku czci Matki Najświętszej od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na Roraty świec lub lampionów. Dla dzieci codziennie będą konkursy z nagrodami.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 4. Na pierwszej dzisiejszej Mszy Świętej zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Są do nabycia w Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem siostrom za całoroczną posługę w naszej Katedrze. W kancelarii są do nabycia także zdrapki adwentowe, lampiony na roraty, sianko na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na katechezę wprowadzającą w dobre i świadome przeżycie Adwentu.
 6. W środę (6 grudnia) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy dzieci z naszej parafii do dolnego kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi w godzinach 17.00-18.00 w kancelarii parafialnej.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji KatolickiejPrzed Mszą Świętą wieczorną od godz. 17:00 będziemy modlić się i upraszać łaski dla siebie i parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze, parafii i całej naszej Ojczyzny. Adorację prowadzą przedstawiciele Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panujących.
 8. Także w czwartek, w Wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do modlitwy śpiewem Akatystu ku czci Bogurodzicy. Modlitwę śpiewem poprowadzi Katedralna Schola Liturgiczna. Akatyst to jeden z najstarszych hymnów ku czci Maryi, którego historia sięga V w.
 9. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 10. W piątek (8 grudnia) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 13.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Rorat. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Mszą Świętą o godz. 13.00. O godz. 17.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św. w naszej Katedrze otrzymają medaliki. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Przyszła niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych Koło Misyjne będzie zbierać na ten cel ofiary do puszek.
 12. Zachęcamy wszystkie małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25-, 50- i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 31 grudnia o godz. 12.00.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony