Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

 1. W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy nasze serdeczne podziękowania ks. Lucjanowi Dyce, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie)Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30. Za te osoby będziemy się wspólnie modlić przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30:
  • Poniedziałek – Różaniec cz. I za alkoholików, narkomanów, palaczy
  • Wtorek – Różaniec cz. II za współmałżonków osób uzależnionych
  • Środa – Różaniec fatimski cz. III za dzieci rodzin dotkniętych nałogami
  • Czwartek – Różaniec cz. IV za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie
  • Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami
  • Sobota – Litania do Matki Bożej za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego i narkotykowego
   Program modlitw umieszczony jest w naszej gazetce parafialnej. Na zakończenie tygodnia modlitw o trzeźwość, czyli w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń abstynenckich.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 17.30 Różaniec fatimski w intencji dzieci z rodzin dotkniętych nałogami.
 6. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie on nam wskazuje.
 7. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Także w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 10. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszają do Kalisza na Ogólnopolskie Modlitewne Nocne Czuwanie w dniach 16-17 marca. Wyjazd z Rzeszowa autokarem z parkingu przy Katedrze 16 marca (sobota) o godz. 6:00. Powrót w niedzielę. Koszt 80 zł. Zapisy u animatorów Wspólnot dla Intronizacji przy Katedrze tel. 720 107 327. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony