Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

 1. W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy nasze serdeczne podziękowania Ks. Misjonarzowi Bohdanowi Dutko, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób uzależnionych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartki, które znajdują się w koszyku przy drzwiach i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie). Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu o godz. 17.30:
  • Poniedziałek – Różaniec za alkoholików, narkomanów, palaczy
  • Wtorek – Różaniec za współmałżonków osób uzależnionych
  • Środa – Różaniec za dzieci rodzin dotkniętych nałogami
  • Czwartek – Różaniec za młodzież zagrożoną nałogami i już wchodzącą w uzależnienie
  • Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami
  • Sobota – Różaniec za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego
   i narkotykowego
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek (22 lutego) obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca świętego i Urząd Nauczycielski Kościoła.
 5. We wtorek (23 lutego) przypada 4. rocznica śmierci ks. Jana Delekty, byłego proboszcza naszej Katedry. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego posługę w naszej wspólnocie i polecać Go Miłosierdziu Bożemu.
 6. W środę (24 lutego) na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, po niej przygotowanie do liturgii. W sobotę próba dla kandydatów o godz. 16.00, a po niej spowiedź dla nich i rodziców oraz świadków.
 7. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbierać będzie datki dla Misjonarzy.
 8. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony