Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 lutego 2023

 1. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy serdeczne podziękowania ks. Sławomirowi Jeziorskiemu, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w parafii. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek Caritas na pomoc dla Ukrainy.
 3. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób zniewolonych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartkach, które znajdują się w koszyku przy drzwiach, i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie). Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu o godz. 17.30. 
  Poniedziałek – Różaniec za alkoholików, narkomanów, palących,
  Wtorek – Różaniec za współmałżonków osób uzależnionych,
  Środa – Różaniec za dzieci rodzin dotkniętych nałogami,
  Czwartek – Różaniec za młodzież zagrożoną nałogami i wchodzącą w uzależnienie,
  Piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami,
  Sobota – Różaniec za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego i narkotykowego.
 4. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 5. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej spotkania w grupach.
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. Także w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. 
 11. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Chcących zaangażować się w posługę muzyczną pod kierunkiem ks. Juliana podczas Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00 zapraszamy na próbę w salce scholi w piątek o godz. 19:00.
 13. W sobotę (4 marca) przypada liturgiczne święto św. Kazimierza. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 14. Także w sobotę (4 marca) o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 15. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbierać będzie datki dla misjonarzy. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z kl. III otrzymają książeczki komunijne.
 16. Wspólnota matek zaprasza na Rekolekcje dla mam w dniach 6-8.03.2023 r. Szczegóły: TUTAJ
 17. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia paschałki i baranki wielkanocne
 18. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Przy prasie wyłożone są także wielkopostne skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną.
Powrót na górę strony