Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

 1. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. Składamy serdeczne podziękowania ks. Pawłowi Koleśnikowiczowi, który przez głoszone słowo Boże przygotowywał nas do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i życzymy, aby dobry Bóg swoim błogosławieństwem nagrodził trud posługi słowa w naszej parafii.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Apostolat Trzeźwości prosi o zgłaszanie osób zniewolonych różnymi nałogami. Imiona tych osób prosimy wpisywać na kartkach, które znajdują się w koszyku przy drzwiach, i wrzucać do stojącej obok puszki (do soboty włącznie). Za te osoby będziemy się wspólnie modlić w tym tygodniu o godz. 17.30:
  poniedziałek – Różaniec za alkoholików, narkomanów, palących;
  wtorek – Różaniec za współmałżonków osób uzależnionych;
  środa – Różaniec za dzieci rodzin dotkniętych nałogami;
  czwartek – Różaniec za młodzież zagrożoną nałogami i wchodzącą w uzależnienie;
  piątek – Droga Krzyżowa za handlujących alkoholem i narkotykami;
  sobota – Różaniec za zmarłych w stanie zamroczenia alkoholowego i narkotykowego.
 3. We wtorek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej katecheza.
 4. Także we wtorek o godz. 19.00 w Katedrze w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. Zapraszamy także nowe chętne mamy na spotkanie.
 5. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 6. W piątek (23 lutego) przypada 7. rocznica śmierci ks. Jana Delekty, byłego proboszcza naszej Katedry. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego posługę w naszej wspólnocie i polecać Go Miłosierdziu Bożemu.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 8. Wszystkich chętnych do włączenia się w posługę muzyczną podczas piątkowej Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00 zapraszamy na wcześniejszą próbę z ks. Julianem w salce scholi o godz. 19.15.
 9. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbierać będzie datki dla misjonarzy.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz na konto parafialne na cele inwestycyjne w parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Młodzież z Oazy rozprowadza zdrapki wielkopostne, nabywając zdrapkę można wesprzeć działalność Oazy. Przy prasie wyłożone są także wielkopostne skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną.
Powrót na górę strony