Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA ADWENTU

08 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbierane są na ten cel ofiary do puszek.
 2. Na stoliku za ławkami jest do nabycia za dobrowolną ofiarę dziełko ABC osobistego oddania się Maryi. Książeczka odpowiada na pytanie o sens życia, pokazuje jakie są owoce oddania się Matce Bożej, jak na co dzień myśleć i żyć pokonując trudności ziemskiego życia z Maryją, która zawsze prowadzi do Pana Jezusa. 
 3. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD. Msza św. za śp. Wiktorię i Franciszka, która była zapisana na godz. 16.00 będzie odprawiona o godz. 18.00.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.
 8. W piątek 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Zapraszamy na Różaniec fatimski w intencji Ojczyzny o godz. 17.30.
 9. Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 zapraszają w przyszłą niedzielę na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się po każdej Mszy Świętej w Domu Parafialnym. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla chorego Dawidka z Rzeszowa, którego leczenie wspiera Fundacja „Mam marzenie”. 
 10. W Kancelarii Parafialnej prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w poniedziałek 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź przedświąteczna dla naszej parafii zaplanowana jest na sobotę 21 grudnia.
 11. Zachęcamy wszystkich obchodzących w tym roku jubileusz 25 i 50 i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 29 grudnia o godz. 10.30.
 12. Wspólnota Alfa zaprasza do udziału w adwentowej zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci. Nakrętki będzie można składać do pojemników za ławkami.
 13. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Siostry felicjanki rozprowadzają w Domu Katechetycznym opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, torby miłosierdzia oraz prasę katolicką.
Powrót na górę strony