Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA ADWENTU

06 grudnia 2020

  1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych można złożyć na ten cel ofiarę do puszek, które znajdują się na stoliku za ławkami.
  2. Z inicjatywy Ordo Iuris po Mszach Świętych zbierane są podpisy pod projektem ustawy Tak dla rodziny. Nie dla gender.
  3. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów na roraty, aby w znaku światła i oczekiwania dobrze przygotować się na powtórne przyjście Chrystusa.
  4. We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 13,00, 16.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Mszą Świętą o godz. 13.00. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. 
  5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę 13 grudnia o godz. 16.00 Różaniec fatimski. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
  7. W bieżącym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy już teraz do zaplanowania spowiedzi i nie odkładania jej na ostatnie dni przed świętami. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą Świętą.
  8. Zachęcamy wszystkich obchodzących w tym roku jubileusz 25. i 50. i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 27 grudnia o godz. 10.30.
  9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł o pierwszym proboszczu naszej Katedry – śp. Księdzu Infułacie Stanisławie Macu. W kancelarii w Domu Parafialnym Siostry Felicjanki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem Siostrom za pracę w naszej parafii. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kancelarii są do nabycia także kalendarze Ewangelia na każdy dzień oraz kartki świąteczne.
Powrót na górę strony