Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA ADWENTU

05 grudnia 2021

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbiera na ten cel ofiary do puszek.
 2. Także dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. By dobrze przeżyć Adwent zachęcamy do regularnego udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów. Dla dzieci codziennie przewidziane są konkursy z nagrodami.
 4. W poniedziałek (6 grudnia) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy dzieci z naszej parafii do dolnego kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi w godzinach 17.00-18.00 w kancelarii parafialnej.
 5. W środę (8 grudnia) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 13.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Rorat. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Mszą Świętą o godz. 13.00. O godz. 17.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. 8 grudnia nastąpi także zakończenie Roku św. Józefa.
 6. Od poniedziałku do piątku (oprócz środy) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na Wschodzie.
 7. We wtorek i w środę na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według stałego porządku.
 8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na kolejną katecheza dla dorosłych i młodzieży pt. Jeden jest i nie ma innego.
 9. Zachęcamy wszystkie małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25. i 50. i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 26 grudnia o godz. 10.30.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. W Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek są do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece wigilijne, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 12. Narzeczonych  i małżonków zachęcamy do zaangażowania w prace synodalne poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej naszej parafii. [LINK]
 13. Osoby przystępujące do spowiedzi świętej w niedziele prosimy o zaplanowanie czasu odpowiednio wcześnie przed Mszą Świętą, by uniknąć spowiedzi podczas Eucharystii i móc owocnie i świadomie przeżyć obydwa te sakramenty.
 14. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
Powrót na górę strony