II NIEDZIELA ADWENTU
07 grudnia 2025
- Zachęcamy do udziału w Mszach roratnich od wtorku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów. Dla dzieci codziennie przewidziane są konkursy z nagrodami.
- Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych Koło Misyjne zbiera na ten cel ofiary do puszek.
- Także dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, o godz. 17.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa z przekazaniem przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, natomiast na godz. 20.00 zapraszamy do modlitwy śpiewem Akatystu ku czci Bogurodzicy.
- W poniedziałek (8 grudnia) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 13.00, 16.00 i 18.00. Z racji Uroczystości w tym dniu nie ma Rorat. Od godz. 12.00 do godz. 13.00, w „Godzinie Łaski”, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończoną Mszą Świętą o godz. 13.00.
- We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego. O godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Serafitek spotkanie Wspólnoty Matek.
- W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Przyjaciół WSD.
- W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla dorosłych „Bez schematów”. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00, po niej wprowadzenie do drugiej metody modlitwy słowem Bożym – Lectio Divina, czas na osobistą modlitwę i spotkanie przy herbacie. Zapraszamy także nowe osoby!
- Od wtorku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
- W sobotę (13 grudnia) będziemy przeżywać 44. rocznicę wybuchu stanu wojennego.
O godz. 17.30 odmówimy Różaniec fatimski w intencji Ojczyzny. - W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną pobłogosławione i rozdane dzieciom figurki Pana Jezusa do domowej szopki.
- Zachęcamy wszystkie małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25-, 50- i 60-lecia ślubu do zgłaszania się w Kancelarii Parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji Jubilatów będzie odprawiona w Niedzielę Świętej Rodziny (28 grudnia) o godz. 9.00.
- Chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed uroczystością Narodzenia Pańskiego, prosimy zgłaszać w Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie. Odwiedzimy ich we wtorek 23 grudnia w godzinach porannych.
- Wychodząc z Katedry przez Dom Katechetyczny w kancelarii u sióstr felicjanek można nabyć opłatki, kartki świąteczne, świece wigilijne, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów jest do nabycia sianko na stół wigilijny. Młodzież z oazy rozprowadza kalendarze Ewangelia na każdy dzień oraz Kalendarz Katedralny.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Wojtkowski, śp. Halina Rząsa i śp. Wojciech Korniak. Módlmy się o radość wiekuistą dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie…
