Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03 stycznia 2021

  1. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Można je będzie nabyć u naszych ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki. W tym roku zamiast kolędy jest to również podziękowanie dla nich za całoroczną, gorliwą posługę przy Ołtarzu w naszej Katedrze.
  2. Także w środę na Mszy Świętej o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu za księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w kolejną rocznicę przyjęcia przez nich sakry biskupiej.
  3. Od poniedziałku do piątku (oprócz środy) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
  5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  6. Z powodu zmiany terminu ferii zimowych dla szkół część intencji mszalnych zamówionych w terminach od 4 do 16 stycznia 2021 roku zostanie odprawionych przez księży katechetów w tym samym terminie poza parafią.
  7. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

Powrót na górę strony