Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

02 stycznia 2022

 1. W czwartek (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Można je nabyć u naszych ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki. W tym roku zamiast kolędy jest to również podziękowanie dla nich za całoroczną, gorliwą posługę przy ołtarzu w naszej katedrze.
 2. Także w czwartek na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w kolejną rocznicę przyjęcia przez nich sakry biskupiej.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
 4. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. Osoby starsze i niedosłyszące chcące przystąpić do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.00 do dolnego kościoła. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 5. Od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem czwartku) w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę (9 stycznia) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 kolędy wykona nasz Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami można jeszcze nabyć kalendarze katedralne.
 8. Katedralna Schola Liturgiczna, kontynuując swoją posługę zapoczątkowaną w czasie Mszy Roratnich, zaprasza nowych członków w wieku od 16 do 40 lat. W nowym repertuarze znajdują się m.in. kolędy. Więcej informacji dotyczących zapisów na stronie internetowej Katedry oraz na naszym profilu na Facebooku. Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób w wieku 16-40 lat kochających śpiew i chcących wzbogacić grupę swoim głosem (nie trzeba znać nut). Schola podejmuje przygotowanie pieśni liturgicznych, a w nowym repertuarze znajdują się m. in. kolędy. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Scholi, prosimy o wypełnienie formularzahttps://forms.gle/iHkZEfkNFNGXk3yeA.Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową.
 9. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, sprawowaną w intencji Waszych rodzin i połączoną z zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie pokropimy nasz dom.
  W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
  3 stycznia (poniedziałek) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańców ulic: Nowowiejska, Tęczowa, Powstańców Warszawy, Urocza, Zaciszna, Zielna,
  4 stycznia (wtorek) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańców ulic: Delikatna, Jazowa, Ładna, Łagodna, Miła, Przyjazna, Radosna, Sienna, Skromna, Solidarna,
  5 stycznia (środa) 2022 r. godz. 19.00
  mieszkańców ulicy Podwisłocze.
  Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.
Powrót na górę strony