Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 kwietnia 2020

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to równocześnie święto patronalne Caritas. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta o godz. 15.00 będzie transmitowana na naszym profilu facebookowym. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży.
 2. Jeszcze dzisiaj obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia, które mówi, iż w trakcie sprawowania kultu w świątyni może być obecnych do 5 uczestników, dlatego pierwszeństwo uczestnictwa w liturgii mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.
 3. W związku ze zmianami w ograniczeniach ilości osób w miejscach publicznych, od poniedziałku (20 kwietnia) liczba wiernych, którzy mogą przebywać w świątyni będzie proporcjonalna do powierzchni kościoła (1 osoba na 15 m2). Dzięki temu od jutra w naszej Katedrze na każdej Eucharystii będzie mogło zgromadzić się do 170 osób.
  Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny będzie chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów.
 4. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W związku z tym proponujemy, aby rozważyć możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie z przyjęciem Komunii św. wielkanocnej. Pomoże nam to zachować rygor sanitarny i da szanse udziału w Eucharystii większej liczbie wiernych.
 5. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele będzie możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 6. Ze względów sanitarnych nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 7. Zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie różańcowej o ustanie pandemii za pośrednictwem transmisji internetowych, codziennie o godz. 20.30. W niedziele transmitowana internetowo będzie Msza Święta o godz. 10.30, a w Radiu VIA o godz. 9.00. W związku z nowymi przepisami, nie będzie już konieczności codziennych transmisji Mszy Świętych o godz. 18.00.
 8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 9. We czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 10. Przyszła niedziela 26 kwietnia będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna. Mszę Świętą o godz. 9.00 celebrował będzie i homilię wygłosi ks. Marek Dzik, moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej Katedrze diecezjalna peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Powrót na górę strony