Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08 marca 2020

 1. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja, będąca wzorem kobiecości, wspiera Was potrzebnymi łaskami.
 2. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek.
 3. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika wziąć deklaracje z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki okres czasu.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. We wtorek i środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII na Mszę Świętą i spotkanie wg harmonogramu swoich grup.
 7. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W piątek 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie on nam wskazuje. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie przy słowie Bożym w domu katechetycznym oraz młodzież na spotkanie Oazy.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową malowaną muzyką organową, gdzie oprócz rozważań, będziemy kontemplować Mękę Jezusa Chrystusa przy muzyce organowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 10. Zachęcamy do udziału w Uroczystości Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 r. Zapisy na karty wstępu do sektorów, zarówno na wyjazd zorganizowany z parafii, jak i na dojazd własny w kancelarii parafialnej.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami wyłożone są skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zebraną jałmużnę będzie można złożyć w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Powrót na górę strony