Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021

 1. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek.
 2. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika wziąć deklaracje z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza. To także dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w dolnym kościele.
 5. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 16.30, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej w górnym kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 8. Na stolikach z prasą katolicka wyłożone są Wielkopostne Skarbonki Caritas. Można je zabrać i przez Wielki Post zbierać do nich jałmużnę. Będą one ofiarowane jako nasz dar w Niedzielę Miłosierdzia.
 9. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. Od wigilii II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Zarówno osobę Ks. Biskupa Edwarda, jak i całą naszą wspólnotę parafialną oraz wszystkie jej dzieła obejmujemy modlitwą i zawierzamy miłości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech pasterskie błogosławieństwo pomnaża w nas duchowe dobro i umacnia wiarę we wspólnocie parafii, którą tworzymy.
Powrót na górę strony