Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2024

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszek Koła Misyjnego na ten cel.
 3. Również dzisiaj, na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika zabrać deklarację z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas. Na stoliku za ławkami są też obrazki z przyrzeczeniami abstynenckimi.
 4. We wtorek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej spotkania w grupach.
 5. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za tydzień po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Wszystkich chętnych do włączenia się w posługę muzyczną podczas piątkowej Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00 zapraszamy na wcześniejszą próbę w salce scholi o godz. 19.15.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 9. Okazja do spowiedzi w I piątek będzie przed każdą Mszą Świętą i przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej. W tym dniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
 10. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec i nabożeństwo pierwszosobotnie, a po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej Gazetce Parafialnej znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego przy ołtarzu w Wielkim Poście nie ma kwiatów ani innych dekoracji. Przy prasie wyłożone są także wielkopostne skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną.
 12. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
Powrót na górę strony