Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2021

 1. Od poniedziałku 18 stycznia do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy daru jedności dla wyznawców Chrystusa.
 2. We wtorek 19 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej. Mszę Świetą o godz. 18.00 w Katedrze rzeszowskiej  sprawował będzie w intencji wszystkich diecezjan bp Jan Wątroba.
 3. Liturgiczna Służba Ołtarza dziękuje za ofiary na fundusz ministrancki składane z racji poświęcenia kadzidła i kredy. Bóg zapłać!
 4. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. W środę uczniowie z kl. VIII a i b ze Szkoły Podstawowej nr 23, w czwartek z klasy VIII c oraz kandydaci spoza SP 23. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00, a po niej katecheza i sprawy organizacyjne.
 6. W sobotę 23 stycznia o godz. 9.00 Mszę Świętą w intencji Duszpasterstwa Rodzin sprawował będzie w naszej Katedrze bp Jan Wątroba.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00
 8. Przyszła niedziela 24 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.
 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu zakończyliśmy wyjątkowe w tym roku spotkania kolędowe z parafianami w naszej Katedrze. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej, którą tworzymy. Dziękujemy  także za ofiary kolędowe składane z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 12. Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.
Powrót na górę strony