Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019

 1. Zapraszamy dziś po Mszy Świętej na Kiermasz Bożonarodzeniowy do Domu Parafialnego, gdzie można nabyć piękne ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla chorego Dawidka z Rzeszowa.
 2. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
 3. W poniedziałek 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Polecać będziemy wszystkie matki, szczególnie w stanie błogosławionym, oraz będziemy prosić o dar potomstwa dla małżonków pragnących dziecka. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 4. We wtorek i środę zapraszamy na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania wg harmonogramu swoich grup.
 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 8. W Kancelarii Parafialnej prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w poniedziałek 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 9. W sobotę 21 grudnia w naszej Katedrze odbędzie się spowiedź przedświąteczna w godzinach 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.30 – 11.00 oraz po południu od 15.00 – 18.00, również z przerwą od 16.30 – 17.00.
 10. W dzisiejszej gazetce katedralnej wydrukowany został plan spowiedzi, które w tym tygodniu będą odbywać się w parafiach naszego dekanatu. Zachęcamy do zapoznania się z nim i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.
 11. Komisja Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę w kwocie 6 860 zł i 20 euro jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Siostry felicjanki rozprowadzają w Domu Katechetycznym opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, torby miłosierdzia oraz prasę katolicką.
Powrót na górę strony