Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

 1. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 16.00 Różaniec fatimski. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
 2. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
 3. W środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia, będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy Świętej o godz. 6.30. Także w środę o godz. 17.30 będziemy modlić się nowenną do Matki Bożej Fatimskiej połączoną z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca.
 4. W czwartek 17 grudnia po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w dolnym kościele.
 5. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 7. W roku bieżącym z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej przed Świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zaplanowania spowiedzi indywidualnej w wybranym czasie, jednak nieodkładania jej na ostatnie dni przed świętami. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi w Katedrze rano od godz. 6.30 do 7.30 w dolnym kościele i od godz. 17.00 w kościele górnym.
 8. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w środę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 9. Zachęcamy wszystkich obchodzących w tym roku jubileusz 25. i 50. i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 27 grudnia o godz. 10.30.
 10. Wraz z Komisją Charytatywną składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary w kwocie 6375 zł jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii w Domu Parafialnym Siostry Felicjanki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem Siostrom za pracę w naszej parafii. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kancelarii są do nabycia także kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień, które mogą być pomocą w codziennej lekturze Pisma Świętego oraz kartki świąteczne.
Powrót na górę strony