Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia 2021

 1. Zachęcamy do dobrego przeżywania Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
 2. Wraz z Kołem Misyjnym składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary w kwocie 5 570 zł jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek (13 grudnia) będziemy przeżywać 40. rocznicę wybuchu stanu wojennego. Zapraszamy na Różaniec fatimski w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia, będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy Świętej o godz. 6.30. Także w czwartek po Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się nowenną do św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca.
 6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na Wschodzie.
 8. Zachęcamy wszystkich obchodzących w tym roku jubileusz 25., 50. i 60-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 26 grudnia o godz. 10.30.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 10. W Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek są do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece wigilijne, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 11. W bieżącym roku z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej przed Świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zaplanowania spowiedzi i nieodkładania jej na ostatnie dni przed świętami. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi w Katedrze rano od godz. 6.30 do 7.30 w dolnym kościele i od godz. 17.00 w kościele górnym. W sobotę (18 grudnia) od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
 12. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w czwartek 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 13. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w prace synodalne.
Powrót na górę strony