Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2022

 1. Zachęcamy do dobrego przeżywania drugiej połowy Adwentu. Pomocą niech będzie regularny udział w Mszach roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia świec lub lampionów.
 2. Wraz z Kołem Misyjnym składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary w kwocie 8 325 zł i 5 € jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
 4. We wtorek (13 grudnia) będziemy przeżywać 41. rocznicę wybuchu stanu wojennego. Zapraszamy na Różaniec fatimski w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego.
 5. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej katecheza.
 6. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W czwartek o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Serafitek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek.
 8. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. Także w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia, będziemy ją odprawiać codziennie po Mszy Świętej o godz. 6.30. Natomiast w piątek po Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się nowenną do św. Jana Pawła II z racji 16. dnia miesiąca. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II poprzez formularz internetowy.
 10. W piątek (16 grudnia) o godz. 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed styczniową pielgrzymką do Ziemi Świętej.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną pobłogosławione i rozdane dzieciom figurki Pana Jezusa do domowej szopki.  
 12. Zachęcamy wszystkie małżeństwa obchodzące w bieżącym roku jubileusz 25-, 50- i 60-lecia ślubu do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 1 stycznia o godz. 12.00.
 13. W Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek są do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece wigilijne, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
 14. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w sobotę 17 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 15. Po dwuletniej przerwie powracamy do wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Plan kolędy będzie umieszczony w świątecznym numerze gazetki parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 16. Składka w przyszłą niedzielę (trzecią miesiąca) przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii. Ofiarmy można składać także na nr konta 33 1240 4751 1111 0000 5516 1671. Bóg zapłać! 
 17. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
Powrót na górę strony