Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

01 maja 2022

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Dziś po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i modlitwy słowem Bożym.
 3. W poniedziałek (2 maja) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych 2 i 3 maja przy domach i mieszkaniach. 
 4. We wtorek (3 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe. Otoczmy w tym dniu naszymi modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.
 7. W pierwszy piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 8. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na Mszę Świętą i spotkanie.
 9. W I sobotę o godz. 16.30 w sali Akcji Katolickiej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego, a o godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty, różaniec oraz nabożeństwo majowe.
 10. Przyszła niedziela (8 maja) to dzień imienin Stanisława. Polecajmy wstawiennictwu świętego patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza prośmy o radość wiekuistą dla śp. ks. Infułata Stanisława Maca. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona o godz. 9.00. Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, w tym roku przeniesiona jest na poniedziałek 9 maja z racji Niedzieli Wielkanocnej.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz 13.30 uroczystość I Komunii Świętej. Osobom niezwiązanym z dziećmi komunijnymi proponujemy wybór innej godziny Mszy Świętej.
 12. Od poniedziałku do piątku (oprócz wtorku) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
 13. Od poniedziałku 9 maja rozpoczniemy nasze spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony