Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 kwietnia 2024

  1. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i modlitwy słowem Bożym. W naszej Katedrze w dni powszednie podczas każdej wieczornej Mszy Świętej głosimy homilię wyjaśniającą teksty biblijne przeznaczone na dany dzień.
  2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II. Także we wtorek o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Serafitek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. Zapraszamy także nowe chętne mamy na spotkanie.
  3. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
  4. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę (20 kwietnia) w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do naszej katedry. Tam odbędzie się dalsza część spotkania. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin. 
  6. W przyszłą niedzielę (21 kwietnia) o godz. 13.00 w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się Koncert Wielkanocny. Usłyszymy między innymi utwory Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz wybrane fragmenty oratorium Mesjasz Haendla w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses, Krośnieńskiego Chóru Mieszanego oraz orkiestry. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  7. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do sanktuariów Hiszpanii i Francji w dniach 24-30 lipca. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w biurze Matteo Travel.
  8. W niedzielę 9 czerwca w naszej Katedrze odbędzie się Diecezjalny Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej małżonków przeżywających 50-lecie zawarcia małżeństwa, celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od Księdza Biskupa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Powrót na górę strony