Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 marca 2021

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Apostolat Trzeźwości składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otoczyli modlitwą i troską osoby uzależnione i ich rodziny. Do opieki modlitewnej zgłoszono
  219 osób. Nadal można podjąć modlitwę, wychodząc z kościoła biorąc ze stolika deklarację z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas.
 3. Wraz z Kołem Misyjnym składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misjonarzy w kwocie 5 130 zł. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
 4. W poniedziałek (8 marca) przypada tradycyjny Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja, będąca wzorem kobiecości, wspiera Was potrzebnymi łaskami i ma w swojej opiece.
 5. Także w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 7. W środę 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 8. W sobotę (13 marca) przypada ósma rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach, jakie nam wskazuje. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec fatimski.
 9. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu z kościoła. Złożone ofiary do puszek w Wielkim Poście wraz z ofiarami indywidualnymi składanymi w ciągu całego roku pozwalają na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii.
 10. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz świece – paschałki.
Powrót na górę strony