Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2023

 1. Apostolat Trzeźwości składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otoczyli modlitwą i troską osoby uzależnione i ich rodziny. Do opieki modlitewnej zgłoszono 366 osób. Modlitwę za uzależnionych podjęło 226 osób. Nadal można podjąć modlitwę, zabierając ze stolika deklarację z imieniem osoby uzależnionej przy wyjściu z kościoła. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał i przez jaki czas. 196 osób złożyło lub odnowiło przyrzeczenia abstynenckie.
 2. Wraz z Kołem Misyjnym składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz misjonarzy. Zebrano kwotę 8 780 zł i 1 €. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa. Odmawiamy ją codziennie po Mszy Świętej o godz. 6.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec fatimski, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. Od wtorku do czwartku w naszej Katedrze odbędą się rekolekcje dla uczniów SP nr 23. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej odmówimy nowennę do św. Jana Pawła II, a o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30, a o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową malowaną muzyką organową, gdzie oprócz rozważań, będziemy kontemplować Mękę Jezusa Chrystusa przy dźwiękach organów. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 6.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 10. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu z kościoła. Złożone
  w Wielkim Poście ofiary do puszek wraz z ofiarami indywidualnymi składanymi w ciągu całego roku pozwalają na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii.
 11. W dniach 24 czerwca ­– 1 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły w dzisiejszej gazetce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel. 
 12. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Przy prasie wyłożone są także wielkopostne skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną.
Powrót na górę strony