Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019

  1. We wtorek 24 grudnia Roraty o godz. 7.00. Jest to również dzień Wigilii. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem, a o północy zapraszamy na Pasterkę. O godz. 23.15 rozpoczniemy czuwanie, modląc się brewiarzową Godziną Czytań. Opłatki są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej. Można tam również nabyć kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prasę katolicką.
  2. Siostry Serafitki zapraszają wszystkich samotnych i ubogich na wspólną wigilię, która odbędzie się we wtorek 24 grudnia o godz. 10.00 w klasztorze przy ul. Łukasiewicza 16 b.
  3. W środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Pozostały porządek Mszy Świętych bez zmian.
  4. W czwartek 26 grudnia drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność uczelni katolickich.
  5. W piątek 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła. Jest to dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Dostojny Solenizant. Natomiast rano na Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie poświęcenie wina.
  6. W sobotę 28 grudnia zapraszamy na „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze.
  8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli swoimi ofiarami chorego Dawidka podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Zebrano 3 500 zł. Bóg zapłać!
  9. Od soboty 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”. Jest to sposobność do wspólnej modlitwy, rozmowy i przeżywania radości z Narodzenia i obecności Pana pośród nas. Ponieważ w naszej parafii ciągle przybywa nowych mieszkańców, chcemy usystematyzować wizytę duszpasterską. W związku z tym, parafia została „podzielona” na dwa rejony. Rejon I - to Osiedle Zalesie i Podwisłocze (te rejony chcemy odwiedzić w tym roku) oraz Rejon II - to osiedle Drabiniaka, które planujemy nawiedzić w przyszłym roku. Został przygotowany plan kolędy, dostępny obok prasy katolickiej, który mamy nadzieję ułatwi parafianom obecność całej rodziny w wyznaczonym dniu. Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczynamy o godz. 16:00, a w soboty o godz. 9:00. Kolędowanie zaczynamy od numerów najniższych (wyjątkiem są te rejony, gdzie idzie dwóch księży jeden od początku drugi od końca).

Witamy wszystkich nowych parafian i przypominamy, że fakt zamieszkania na terenie naszej parafii winni zgłosić podczas wizyty duszpasterskiej lub w kancelarii parafialnej.

28 grudnia 2019 – sobota, od godz. 9:00ul. Zimowit, ul. Kaktusowa, ul. Lawendowa, ul. Sasanki, ul. Bławatkowa.

Dobrowolne ofiary z racji kolędy można składać na tacę w kościele.

Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży i dorosłym za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Za wszelką pomoc: Bóg zapłać!

Powrót na górę strony