Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2021

  1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
  2. W bieżącym roku z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej przed świętami Bożego Narodzenia. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi w Katedrze będzie od poniedziałku do czwartku od 6.30 do 7.30 oraz od 9.00 do 12.00 w dolnym kościele, a od godz. 16.00 do godz. 19.00 w kościele górnym.
  3. We wtorek o godz. 18.00 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek.
  4. W piątek (24 grudnia) Roraty o godz. 7.00. Jest to również dzień Wigilii. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem. Podobnie jak w ubiegłym roku, Pasterka będzie o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Mszy Świętej o północy będzie przewodniczył bp Jan Wątroba. Będzie ona transmitowana przez TVP3 Rzeszów.
  5. W sobotę (25 grudnia) Uroczystość Bożego Narodzenia. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych.
  6. Przyszła niedziela (26 grudnia) to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze. Natomiast Mszę Świętą o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego uświetni śpiewem kolęd Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses.
  7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  8. W Domu Katechetycznym w kancelarii u sióstr felicjanek są do nabycia opłatki, kartki świąteczne, kalendarze katedralne, świece wigilijne, prasa katolicka oraz torby miłosierdzia na przedświąteczne dary dla ubogich. U ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.
  9. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w czwartek 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
  10. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
Powrót na górę strony