Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.  Na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Od poniedziałku do soboty włącznie na Mszy Świętej wieczornej dzieci przeżywać będą dziękczynienie za ten dar – „Biały tydzień”.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek, 13 maja, przeżywać będziemy pierwsze w tym roku, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 4. We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź przed Rocznicą I Komunii świętej dla dzieci i ich rodzin.
 7. W piątek i sobotę na godz. 18.45 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii świętej na próby przed uroczystością.
 8. W  niedzielę 19 maja o godz. 12.00 w naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej.
 9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działalność rozgłośni diecezjalnej - Katolickiego Radio VIA.
 10. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Krakowa. Wyjazd w przyszłą niedzielę z parkingu przy Katedrze o godz. 7.00. Koszt: 50 zł. Informacje i zapisy: tel: 720 107 327.
 11. Rada Osiedla ZALESIE zaprasza dzieci 24 maja (w piątek) na bezpłatny wyjazd do Parku Rozrywki w Rabce Zdroju. Zapisy odbędą się w poniedziałek 13 maja w budynku Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony