Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

08 maja 2022

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz 13.30 uroczystość I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci i ich rodziny w naszej modlitwie. Dziękczynieniem za tę uroczystość będzie tzw. Biały Tydzień i Msze Święte o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek (9 maja) obchodzimy w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. W środę o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa z wprowadzeniem w medytację słowa Bożego.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 8. W piątek (13 maja) przeżywać będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył będzie bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Od godz. 18.00 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 9. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie.
 10. W przyszłą niedzielę młodzież z rzeszowskich szkół średnich będzie rozprowadzać coś słodkiego po Mszach Świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie jednego z punktów medycznych na Ukrainie.
 11. Od poniedziałku (9 maja) rozpoczniemy nasze spotkania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rozpoczęcie o godz. 19.00:
  – w poniedziałek (9 maja) przy ul. Podwisłocze na placu między blokiem 2. a 4.,
  – we wtorek (10 maja) przy ul. Krokusowej przy figurze Matki Bożej Różańcowej,
  – w środę (11 maja) przy ul. Siennej przy figurze św. Wojciecha,
  – w czwartek (12 maja) przy ul. Zimowit przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego,
  – w sobotę (14 maja) przy ul. Cichej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa.
 12. Praktykę duszpasterską w naszej Katedrze kończy dziś diakon Adrian Pazdan. Dziękujemy za podejmowaną posługę, głoszone słowo Boże i wszelkie zaangażowanie. Otoczmy go modlitwą i powierzajmy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony