Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Za tydzień po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. We wtorek (2 maja) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych 2 i 3 maja przy domach i mieszkaniach. Flagi są do nabycia na stolikach z prasą katolicką.
 4. W środę (3 maja) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe. Otoczmy modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W I piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00.  W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
 8. Także w I piątek po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie weryfikujące dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Należy zabrać indeks i brakujące dokumenty. Prosimy o obecność z rodzicem.
 9. Od poniedziałku do piątku, oprócz środy, jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 10. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec wynagradzający i nabożeństwo I soboty.
 11. W kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie chętnych na udział w uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej 10 września 2023 r. celem zamówienia kart wstępu do sektorów, kart parkingowych na samochody osobowe i chętnych do wyjazdu autokarem.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
 13. Od poniedziałku (8 maja) rozpoczniemy nasze spotkania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rozpoczęcie o godz. 19.00:Od poniedziałku (8 maja) rozpoczniemy nasze spotkania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Rozpoczęcie o godz. 19.00:
  – w poniedziałek (8 maja), przy ul. Podwisłocze na placu między blokiem 2. a 4.,
  – we wtorek (9 maja), przy ul. Krokusowej przy figurze Matki Bożej Różańcowej,
  – w środę (10 maja), przy ul. Siennej przy figurze św. Wojciecha,
  – w czwartek (11 maja), przy ul. Zimowit przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego,
  – w piątek (12 maja), przy ul. Tulipanowej 4a przy figurze Zwiastowania,
  – w poniedziałek (15 maja), przy ul. Cichej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej,

  Prosimy o uporządkowanie terenu wokół kapliczek, przy których odbędą się nabożeństwa. 

Powrót na górę strony