Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

03 maja 2020

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe, ogłoszenie intencji modlitewnych na maj, bez zmiany tajemnic różańcowych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Ze względu na zakaz zgromadzeń w tym roku nie będzie nabożeństw majowych z udziałem kapłana przy kapliczkach.
 3. Od maja nie będzie już codziennych transmisji różańca z naszej Katedry o godz. 20.30. Zachowujemy transmisję Mszy Świętej za Parafian w niedzielę o godz. 10.30.
 4. Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka na maj, by odmawiać codziennie Różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.
 5. Składamy serdeczne podziękowania naszym wolontariuszom: Patrycji, Dawidowi, Krystianowi i Rafałowi, którzy od początku epidemii troszczą się, by nasi Parafianie i Sympatycy naszej Katedry mogli łączyć się z nami za pośrednictwem transmisji internetowych podczas nabożeństw różańcowych i Mszy Świętych.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Polecajmy wstawiennictwu naszego świętego patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza Ks. Infułata Stanisława. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Przypominamy, że w naszej Katedrze na każdej Eucharystii może zgromadzić się do 170 osób (na 3 kondygnacjach). Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów.
 9. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 11. Ze względów sanitarnych nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Czynna jest Kancelaria parafialna w domu katechetycznym (prosimy wchodzić pojedynczo). 
 14. Główna Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 15. Z racji I niedzieli miesiąca przed Najświętszym Sakramentem, w łączności z Jasną Górą, dokonajmy Aktu Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski oraz módlmy się o oddalenie pandemii.
Powrót na górę strony