Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. W sobotę (1 maja) o godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty oraz na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
  3. Także 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W roku św. Józefa księża biskupi dokonają aktu oddania diecezji rzeszowskiej św. Józefowi (w Rzeszowie-Staromieściu i Skołyszynie). Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać poprzez triduum od środy do piątku po wieczornej Mszy Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Także w przyszłą niedzielę (2 maja) obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych przy domach i mieszkaniach. Flagi można nabyć także dziś w kancelarii parafialnej.
  6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy o zajmowanie miejsc w co drugiej ławce i o zachowanie dystansu w podchodzeniu do Komunii św. Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w świątyni, zachęcamy do modlitwy w duchowej łączności poprzez transmisje z naszej Katedry na kanale YouTube „Katedra Rzeszowska”. Jest także możliwość przeżywania liturgii na zewnątrz świątyni.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony