Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019

 1. Dzisiaj mamy okazję do złożenia jałmużny postnej, która pozwala na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej kwestują przy wyjściu z kościoła.
 2. We wtorek 2 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum na spotkanie z delegatem Księdza Biskupa. Należy przynieść ze sobą indeks, prośbę do Księdza Biskupa oraz krzyż. 2 kwietnia przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.
 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska. Po Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej.
 7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty prowadzone przez Wspólnotę ALFA, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. W przyszłą niedzielę (7 kwietnia) kazania na Mszach Świętych w naszej katedrze wygłosi ks. Tadeusz Pindara – Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej Rzeszów – Drabinianka. Składka przeznaczona będzie na prace prowadzone przy nowym kościele na Drabiniance.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, w niedziele o godz. 6.30. W najbliższy piątek, jeśli pogoda pozwoli Droga Krzyżowa o godz. 20.00 odbędzie się w Parku Papieskim. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. W pierwszą niedziele miesiąca po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Meksyku, do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe z wypoczynkiem w Acapulco w dniach 13-25 stycznia 2020 r. Szczegółowej informacje na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Stowarzyszenie rzeszowskich rowerzystów zaprasza na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Otwarcie nastąpi na rzeszowskim rynku w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.30, a o godz.12.00 modlitwa i błogosławieństwo pod Katedrą Rzeszowską.
 12. Siostry Felicjanki wraz z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 zapraszają w następną niedzielę na Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc w edukacji dzieci na misji prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr na Haiti. Prace na kiermasz zostały wykonane podczas warsztatów artystycznych do udziału w których zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobieniem i malowaniem. Więcej na temat warsztatów można będzie dowiedzieć się podczas Kiermaszu.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne.
Powrót na górę strony