Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 marca 2020

1. Zapraszamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe z naszej Katedry. Droga Krzyżowa:
o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. W tych nabożeństwach można uczestniczyć tylko za pośrednictwem łącza internetowego.

2. Wszystkie spotkania grup duszpasterskich zostają zawieszone do odwołania. Odwołane są także rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz sakrament bierzmowania będą mogły być planowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji.

3. W środę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to kolejna rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej. Jest to także Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do prywatnego podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, a także łączności  w modlitwie z naszą Katedrą, podczas transmisji Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Codziennie od poniedziałku do soboty w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 18.00. Jest także możliwość prywatnej modlitwy w ciągu dnia i spowiedzi.

Spowiedź w czasie Mszy Świętych, oraz w dni powszednie w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00. Konfesjonały zabezpieczone są folią oraz regularnie dezynfekowane. W tym roku nie będzie spowiedzi dekanalnych.

W każdą niedzielę transmitowana jest Msza Święta z Katedry o godz. 9.00. przez Katolickie Radio VIA (103,8 FM).
Zapraszamy także na codzienne transmisje internetowe Mszy Świętej i nabożeństw z naszej Katedry:

- w niedzielę:
*Msza Święta o godz. 10.30
*Gorzkie Żale o godz. 16.00
*Różaniec o godz. 20.30

- w dni powszednie:
*Msza Święta o godz. 18.00
*Różaniec o godz. 20.30

- w piątek:
*Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci)
*Droga Krzyżowa o godz. 17.30 (dla wszystkich)

BARDZO PROSIMY, ABY WE MSZACH ŚWIĘTYCH DO CZASU ZAKOŃCZENIA STANU EPIDEMICZNEGO UCZESTNICZYLI TYLKO WIERNI, KTÓRZY ZAMÓWILI INTENCJĘ MSZALNĄ WRAZ Z NAJBLIŻSZĄ RODZINĄ.

Zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia w kościele nie może być więcej niż 50 osób. Prosimy, aby wierni w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkowali się tym ograniczeniom.

5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Prenumerowane czasopisma są do odebrania na stoliku za ławkami.

6. Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej organizuje akcję szycia maseczek. Poszukiwane są osoby, które mogą szyć maseczki u siebie w domach lub w zakładach oraz chętni do rozwożenia materiałów. Potrzebne są również tasiemki, druciki, nici potrzebne do uszycia maseczek oraz środki do dezynfekcji i przyłbice ochronne. Materiały można dostarczyć na adres Agencja reklamy STUDIOGRAFIC ul. Popiełuszki 2, Rzeszów, obok Media Markt od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Jeśli są osoby, które potrafią szyć i chciałyby pomóc w tej trudnej sytuacji, prosimy o kontakt z panią Moniką Bebło, tel. 607 292 220.

7. Kancelaria parafialna w Domu Katechetycznym (w niedziele) jest nieczynna do odwołania.

8. Przypominamy, że wszyscy zgłaszający się do szpitali lub innych placówek medycznych nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub obowiązku przebywania w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla normalnego funkcjonowania lekarzy i pielęgniarek. Takie postępowania w krótkim czasie może doprowadzić do paraliżu personelu medycznego poprzez umieszczenie ich w przymusowej kwarantannie. W duchu miłości braterskiej za bliźnich, prosimy o odpowiedzialne zachowanie.

Powrót na górę strony