Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021

 1. Dzisiaj mamy okazję do złożenia jałmużny postnej, która pozwala na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej kwestują przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 4. W środę (17 marca) zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na katechezę.
 5. W czwartek (18 marca) zapraszamy na katechezę biblijno-liturgiczną „Pascha żydowska i Pascha Jezusa” po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele.
 6. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego. W Roku św. Józefa zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego w tym dniu. Msza Święta o godz. 7.00, a po niej Droga Krzyżowa będą w górnym kościele. Będzie także dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa odmawiana jest po Mszy Świętej o godz. 6.30 i na zakończenie adoracji o godz. 17.45. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc charytatywną dla naszych parafian. Prace na kiermasz zostały wykonane podczas warsztatów artystycznych, które odbywają się raz w tygodniu i do udziału w których zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobieniem oraz malowaniem. Więcej na temat warsztatów można będzie się dowiedzieć podczas Kiermaszu.
 9. Również w przyszłą niedzielę w Sali Papieskiej będzie można zobaczyć wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce oraz nabyć płyty z jego kazaniami.
 10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 11. W Wielkim Poście zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz świece – paschałki.
Powrót na górę strony