Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023

 1. Dzisiaj mamy okazję do złożenia ofiary do puszek jako jałmużny wielkopostnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej kwestują przy wyjściu z kościoła. Ofiary te pozwolą na opłacanie obiadów w Szkole Podstawowej nr 23 dla dzieci z biedniejszych rodzin, a także na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.
 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W związku z wypadającą 19 marca 4. Niedzielą Wielkiego Postu, uroczystość została przeniesiona na 20 marca.
 3. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej katecheza.
 4. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 6. Od poniedziałku do czwartku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 7. W piątek (24 marca) o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej na cmentarzu Wilkowyja odbędzie się Msza Święta Pogrzebowa dzieci utraconych (martwo urodzonych).
 8. W sobotę (25 marca) obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także 31. rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Wypełnione deklaracje można przynieść w sobotę na wieczorną Mszę Świętą, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Dzisiaj zaczynamy także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 9. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla wszystkich, o 20.00 dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30 dla wszystkich. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy.
 10. W dniach 24 czerwca – 1 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel.
 11. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym są do nabycia kartki świąteczne, paschałki i baranki wielkanocne.
 12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony