Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 stycznia 2021

 1. Wraz z Komisją Charytatywną dziękujemy za ofiary w kwocie 7 910 zł na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszamy osoby chętne do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej Katedrze.
 3. We wtorek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w diecezji rzeszowskiej. Msza Święta o godz. 16.00 będzie połączona z obchodami Dnia Życia Konsekrowanego. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 4. W środę, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) oraz świece, a także udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 5. Także w środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej w dolnym kościele.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w dolnym kościele.
 8. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta, na którą zapraszamy także kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy Świętej będzie dla nich katecheza. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 9. Także w piątek, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb, sól i wodę, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.
 10. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej w górnym kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 12. W poniedziałek oraz od środy do piątku  jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 13. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 14. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii parafialnej są do nabycia gromnice oraz Ewangelia na każdy dzień.
Powrót na górę strony